Zaawansowane szukanie
Rejestracja
Użytkownik:

Hasło:

Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?

Zapomniałem hasła
Rejestracja
 
Losowe zdjęcie

1451
1451
Komentarzy: 0
luklog


Warto zobaczyć

Miejsca, które warto zobaczyć (Hits: 170351)
Podkategorie
Działdowo (15)
Działdowo to niewielkie powiatowe miasteczko położone nad rzeczką Wkra w województwie warmińsko-mazurskim. Warto je odwiedzić i zobaczyć oferowane przez nie atrakcje.
Purda (13)
Purda to niewielka miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim. Warto ją odwiedzić by poczuć specyficzny jej specyficzny klimat. Podczas wizyty w Purdzie obowiązkowymi punktami na trasie naszej wycieczki powinny być kościół, dom parafialny i stara remiza straży pożarnej.
Olsztynek (30)
Olsztynek to niewielkie miasteczko, które może ilością atrakcji architektonicznych zadziwić niejednego amatora historii. Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania.
Klebark Wielki (9)
Przepiękny kościół w Klebarku wielkim pod wezwaniem "Znalezionego Krzyża". W kościele w postaci relikwii znajduje się rąbek krzyża na którym umarł Jezus.
Kościół Świętego Walentego w Klewkach (10)
Kościół Świętego Walentego i Świętego Rocha w Klewkach zbudowany został w 1481 roku z drewna w stylu barokowym. Obecnie jest murowano-drewniany. Około 1690 roku został częściowo zniszczony przez pożar. Odbudowany i ponownie zniszczony przez ogień w 1718 roku. Odbudowany w 1720 roku i ponownie przebudowywany w 1829 roku, z tego też okresu pochodzi drewniana wieża.
Akwedukt w Silicach (18)
Akwedukt w Silicach – dwupoziomowe skrzyżowanie dwóch cieków wodnych. Unikalny w skali europejskiej akwedukt. Pruska konstrukcja z przełomu XIX i XX wieku.
Dolny kanał Wiktorii – to ciekawy szlak kajakowy od jeziora Klebarskiego przez Barczewo, rzekę Pisę i jezioro Wadąg. Górny kanał Elżbiety – ujście wody z jeziora Silickiego nie jest spławne.
Nazwy kanałów wywodzą się od imion córek cesarza Wilhelma II, ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus.

Kaborno - drewniane chałupy (13)
Biskupiec Reszelski - kościoły (18)
Bisztynek (31)
Dźwierzuty (32)
Stara poniemiecka miejscowość, kryje w sobie wiele tajemnic. Dzisiaj jest siedzibą gminy.
Frombork (56)
Kobułty (25)
Kobułty to niewielka miejscowość na pograniczu dwóch gmin: Dźwierzuty i Biskupiec, której najbardziej charakterystycznym elementem jest olbrzymi kościół.
Kobułty 2014
Mosty Stańczyki (48)
Mosty w Stańczykach inaczej nazywane Wiadukty w Stańczykach, Wiadukty Północy. Czasami nazywane Akweduktami Puszczy Rominckiej, położone w pobliżu wsi Stańczyki w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki, na północny zachód od Suwałk, na terenie Suwalszczyzny.
Piramida w Rapie (18)
Niesamowity grobowiec rodzinny w kształcie ... piramidy.
Pozostałości po Mauzoleum Hindenburga (90)
Niegdyś było to olbrzymie mauzoleum poświęcone zwycięskiej bitwie z okresu I wojny światowej. Dziś po ogromnym budynku pozostały jedynie ruiny.
Zespół pałacowo-parkowy w Sztynorcie (18)
Wysadzony most w Kruklankach (33)
Fragmenty wysadzonego przez miejscowych mieszkańców mostu.
Kaplica grobowa Steinertów (11)
Kościół w Okartowie (8)
Kościół w Baranowie (10)
Pisz (40)
Przepiękne miasteczko na Mazurach, w którym znajdziemy wiele ciekawych zabytków.
Cmentarz w okolicach Lutr (8)
Nowogród (26)
Witrak Grądzie (12)
Grądzkie to niewielka wioska koło Wydmin, 25 km od Giżycka, położona nad malowniczym Jeziorem Gawlik Wlk. Jezioro objęte jest strefą ciszy, posiada 10 malowniczych wysp i jest bogate w różne gatunki ryb.


Znaleziono zdjęć: 0 na 0 stronie(ach). Wyświetlone zdjęcia: 0 do 0.

Nie ma zdjęć w tej kategorii
Zdjęć na stronie: 

 

RSS Feed: Warto zobaczyć (Nowe zdjęcia)

stat4u